Jesteś świetną osobą! Jak często chcesz to slyszec?

Cześć! Właśnie trafiłeś na mój pierwszy wpis! Extra! Cieszę się, że tu ze mną jesteś🤗 Zaczynam od poruszenia istotnej kwestii dla każdego z Nas.

Jakiej?

Nie znam osoby, która nie chciałaby usłyszeć ,,Wow! Jesteś świetny. Lubię Cię.” Piękne słowa, nie?😋Nasze poczucie wartości automatycznie wzrasta(co nie oznacza, że mamy w samoocenie kierować się opinią innych, ale o tym kiedy indziej)

Co zrobić, aby słyszeć magiczne zwroty skierowane w naszą stronę?

Przedstawiam Ci 7 punktów, które mogą być dla Ciebie nowością. Dzięki nim uzyskanie sympatii innych będzie banalnie proste❤️

1. Zaangażuj się!

Co to znaczy? Nic innego jak wspieranie innych ludzi. Jak możesz ich wesprzeć ? Powiedz, np. Wierzę w Ciebie! Na pewno Ci się uda! Razem to zrobimy! Te słowa nie kosztują nic, a tak wiele dają nam, i co najważniejsze, drugiej stronie.

2. Słuchaj!

Serio mam słuchać jakieś starszej Pani, która po raz setny opowiada o pierwszej wojnie światowej? Znowu? !

Jak chcesz, aby ta Pani poczuła się wysłuchana to tak! Jeśli zależy Ci, aby słuchacz poczuł, że się nim interesujesz, patrz mu  w oczy, co jakiś czas przytakuj, zadawaj pytania (ważna kwestia do prowadzenia dalszej i ciekawej rozmowy). Zbyt często mówimy o sobie, nie dając innym szansy na przekazanie nam czegoś wartościowego. W ten sposób niczego nowego się nie dowiemy.

3. Staraj się unikać kłótni!

Bardzo proste, jednak dużo osób rozumie ,,brak kłótni” jako całkowite wyparcie  się swoich potrzeb. Też tak kiedyś myślałam, ale  już wiem, że można nauczyć się komunikować o swoich potrzebach w inny, totalnie przeciwny i piękny sposób🙏❤️Jaki? Dowiecie się niedługo. Na razie-unikaj zwrotów typu ,,To twoja wina” lub ,, Jak mogłeś mi coś takiego zrobić”. Te słowa nie tylko prowokują do kłótni, ale też niszczą relacje!

4. Zainteresuj się drugą stroną!

Jak? Zadawaj pytania! Dużo pytań. Większość z nas lubi bardziej mówić niż słuchać. Spytał Cię kiedyś ktoś o radę? Na pewno. Poczułeś się automatycznie ważniejszy dla drugiego człowieka. Super! Tym samym poczułeś do niego większą sympatię☺️

5.Daj szansę innym, by Cię poznali!

Uczysz się japońskiego, pracujesz we własnej firmie i do tego masz masę pasji na totalnym odlocie? Pokaz to innym! Pokaż, że jesteś warty zainteresowania!

6. Bądź uprzejmy i wdzięczny!

Wielu ludzi nie mówi ,,dziękuję”, bo nie zdaje sobie sprawy, jak ważne są ich podziękowania. Pamiętaj! Jesteś ważny, dlatego ważne są też Twoje podziękowania. Dziękuj za wszystkie drobne rzeczy, którzy inni robią dla Ciebie bądź mówią.

7. Szanuj czas innych! Niech poczują się ważni!

Tutaj przykład, który miałam okazję usłyszeć:

-Powiedziałaś, co się stanie, jeśli spóźnię się 10 minut. A co jeśli będę 10 minut za wcześnie?

WoW! A Wy? Jakbyście się poczuli?

Dziękuję Ci za poświęcony czas!❤️ Życzę Ci wszystkiego co najlepsze!

PS. Przede wszystkim w twoich relacjach z innymi 😊

Justyna Kokoszka

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *