Jak znaleźć odpowiednią dla siebie platformę?

„Nawet najbardziej wycofany introwertyk potrafi dać czadu, kiedy opowiada o swojej pasji i używa w tym celu odpowiedniego medium”
~ Gary Vaynerchuk

Działanie zgodnie ze swoim DNA znacznie może ułatwić nam pracę podczas dawania wartości. Dlatego bardzo ważne jest, żeby posługiwać się odpowiednim medium.

Co to znaczy działać zgodnie ze swoim DNA?

Odpowiednie dopasowanie do siebie platformy ze słowem pisanym, podcastami lub video. Są osoby, które urodziły się do występów przed kamerą, inni świetnie piszą, a jeszcze inni znakomicie brzmią w radiu. Twoje zadanie polega na znalezieniu odpowiedniego medium, na którym będziesz mógł dać czadu! Załóżmy, że będzie to Twoje eksperckie narzędzie. Gdyby drwal zamiast siekiery używał łopaty do ścinania drzew, to jedynie by się zmęczył, ale zbyt wiele by nie zdziałał. Tak samo jest z doborem mediów.

Czy nie lepiej być na każdej platformie?

Tak, warto pojawiać się wszędzie, a najlepszym medium do przekazywania wartości są filmiki, dlatego, że o wiele łatwiej przyciągnąć tym uwagę ludzi. Czy to oznacza, że MUSISZ nagrywać tylko wideo? Nie. Nie musisz się do tego zmuszać, jeżeli bardzo Cię to krępuje. Zamiast tego, możesz zacząć nagrywać podcasty, bo krępuje Cię kamera, ale masz świetny głoś, którego bardzo dobrze się słucha,  to w połączeniu z Twoim zapałem do dzielenia się wartościami, będziesz tu wymiatać.
No dobra, a co jeśli nagrania audio też nie wchodzą w grę? W takim wypadku najwidoczniej jesteś stworzony do pisania! Skup się zatem na tekście. Zacznij pisać artykułu na blogu lub  wpisy  na Instagramie czy Facebooku. Ma to być zgodne z Twoim DNA.

„Jednak dodawanie filmików czy materiałów audio tylko po to, by się pojawiły, nie zaprowadzi Twojego biznesu daleko. Narzędzia te zadziałają jedynie wtedy, gdy będziesz właściwie je wykorzystywać”

Najpierw sprawdź każde medium!

Nie dowiesz się, co jest dla Ciebie najlepszą formą przekazu, dopóki nie spróbujesz wszędzie. Weź pod uwagę to, że pierwsze kilka filmów, nagrań czy wpisów prawdopodobnie będą beznadziejne. Nie powinno Cię to zniechęcać. Z takim podejściem nie dopasujesz do siebie żadnego narzędzia. Spróbuj nagrać kilka filmików, i niech nie zwodzi Cię to, że jest Ci niekomfortowo, albo wychodzi źle. Skoro nie miałeś z tym wcześniej kontaktu, to oczywiste i normalne jest to, że nie wychodzi. Daj sobie czas, jeżeli kamera nadal będzie Cię krępować, zacznij nagrywać audio. I tutaj znowu ta sama sytuacja, nagraj kilka, daj sobie czas. Jeżeli będzie Ci z tym źle, no to pisz! Ale nie odrzucaj od razu jakiejś platformy tylko przez to, że na początku nie jest dobrze (przeczytaj więcej o perfekcjoniźmie).
Działaj zgodnie ze sobą, a nie wbrew sobie, dlatego, że ktoś Ci tak powiedział. Jednak kiedy już znajdziesz odpowiednią formę przekazu, wymiataj tam. Twórz genialne treści i bądź ze sobą szczery, Twoi odbiorcy wolą autentyczność niż udawanie kogoś, kim się nie jest.
Tutaj możesz posłuchać dodatkowo nagrania na ten temat 🙂

Trzymam za Ciebie kciuki, Julia Mickiewicz 🙂

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *