Dodatkowe pieniądze – jak je znaleźć?

Dodatkowe pieniądze – jak je znaleźć? Eliza Nowakowska

Dodatkowe pieniądze – jak je znaleźć?

W internecie można znaleźć bardzo dużo projektów, mówiących o zarabianiu pieniędzy online. Sama zdobyłam wiedzę i umiejętności w kilku z nich, dzięki czemu mam kompetencje, aby uczyć nowe osoby, jak mądrze gospodarować swoimi pieniędzmi. W momencie, gdy dołączasz do jakiegoś biznesu online od razu liczysz na dodatkowe pieniądze na swoim koncie bankowym.  Pierwszym i podstawowym pytaniem, jakie należy zadać sobie mówiąc o zarabianiu pieniędzy jest: Czy dobrze wydajesz pieniądze?

Zastanów się, zanim je wydasz

Wyobraź sobie widok rodzica z dzieckiem w sklepie z zabawkami. Gdy dziecko widzi swój wymarzony samochodzik z reklamy, biegnie do mamy i prosi, aby go kupiła. W momencie, gdy rodzic widzi trzycyfrową cenę samochodziku, zdaje sobie sprawę, że nie stać go na taki wydatek. W sklepie oczywiście zarówno dziecko, jak i rodzic nie są w najlepszym nastroju. Wracają do domu i zaczynają wspólnie rysować kredkami za 5 zł doskonale się przy tym bawiąc i rozwijając swoją kreatywność.

Podobnie jest z dorosłymi, jednak podstawowa różnica jest taka, że to od nich wszystko zależy. Żaden rodzic nie powstrzyma ich przed kupnem nowego modelu Iphone, który właśnie wyszedł na rynek. Mimo że obecny model telefonu doskonale się sprawdza.

Tzw. Millenialsi próbują za wszelką cenę dopasować się do towarzystwa, pokazać najnowsze gadżety, markowe ubrania i jedzenie w drogich restauracjach. Takie zachowanie powoduje wydawanie pieniędzy, które w zawrotnym tempie znikają z konta, lub co gorsza nawet nie pochodzą z ich kieszeni. Wydawać nie swoje pieniądze (banku, rodziny…) jest bardzo prosto, jednak gdy przychodzi czas na uregulowanie rachunku okazuje się, że potrzebne są dodatkowe pieniądze i wtedy pojawia się pytanie, jak je znaleźć?

Zacznij inteligentnie zarządzać swoimi pieniędzmi

Zacznij analizować swoje wydatki. Na początku zajmij się opłatami stałymi, które co miesiąc są w podobnej kwocie: czynsz, czesne, paliwo, ubezpieczenia itd…

Zaczynając od pierwszej podstawowej rzeczy niezbędnej do komfortowych warunków życia: mieszania. Warto zastanowić się czy wynajmowanie kawalerki za 2000 zł lub co gorsza branie kredytu na mieszkanie/dom, który powstanie za kilka lat jest lepszym rozwiązaniem, od wynajęcia pokoju jedno osobowego za 1/3 tej ceny ?

Jeśli jesteś studentem musisz uwzględnić w swoim budżecie kwotę czesnego. W zależności od kierunku i miasta waha się między 400 – 1000 zł / msc. Jeśli bardzo chcesz studiować, to zastanów się nad podjęciem darmowego kierunku na studiach dziennych, a weekendami pracuj. W skali roku takie rozwiązanie może Ci dać kilka/kilkanaście tysięcy dodatkowych pieniędzy!

Dodatkowe pieniądze, są bliżej,  niż myślisz

Jak widzisz, znalezienie dodatkowych pieniędzy nie jest wcale trudne. Tak naprawdę leżą one już dzisiaj w Twojej kieszeni. Wystarczy, że inteligentnie będziesz nimi zarządzać, a może okazać się pod koniec roku, Twoje saldo będzie zdecydowanie na plusie.

Gdy już tak się stanie, pamiętaj, by nie być rozrzutnym w swoich wydatkach. Warto jest zainwestować w aktywa, rzeczy i sprzęty, które będą funkcjonowały przez lata. Jeśli kupujesz nowego McBooka wykorzystaj go do pracy online, konsultacji online, napisania artykułu, możliwości na zarobienie dodatkowych pieniędzy w internecie jest mnóstwo.

Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować. Napisz do mnie chętnie Ci pomogę 🙂

Przesyłam pozdrowienia,

Eliza Nowakowska

Więcej moich artykułów znajdziesz –> TUTAJ

Mój Instagram: https://instagram.com/elizanowakowskapl

Mój Fanpage: https://www.facebook.com/ElizaNowakowskaOfficial/

Moja strona internetowa: http://elizanowakowska.com

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *